Nejlepší filmy 2022

Seznamte se se špičkou nejrelevantnějších filmy 2022 – Top 30 nejlepších filmů roku 2022. Tato špička filmů byla vytvořena na základě veřejného hodnocení různých mezinárodních portálů a recenzí diváků. V roce 2022 konečně pandemie trochu ustoupila a diváci mohou vidět filmy, které byly natočeny už dávno předtím, jen čekají na ten správný okamžik pro premiéru.

Uběhla teprve první polovina roku, ale už teď můžeme říct, že filmů bude v roce 2022 hodně. Téměř každý víkend budou mít premiéru různé velkorozpočtové trháky. Jeden z nejočekávanějších filmů, Batman, se již u diváků osvědčil a získal mnoho dobrých recenzí.

Očekávejte spoustu dobrých superhrdinských filmů Marvel, které vás překvapí scénami bitvy a nadpřirozenými silami. Stejně jako nejlepší díla mnoha dalších filmových studií jsou netrpělivě očekávány komedie, dobrodružné filmy a thrillery. V roce 2022 dopad pandemie konečně odezní a bude možné volně navštěvovat kina ze sledování filmů online. Tím se úspěšně zvýší studijní příjem a motivace k přípravě na další zkoušky.

Top z nejpopulárnějších a nejsledovanějších filmů roku 2022

Nejlepší filmy 2022

Filmová špička je vytvořena na základě žebříčků nejoblíbenějších filmových webů na světě, jejich oblíbenosti a příjmů z pokladen. Protože tyto ukazatele často nejsou srovnatelné a drasticky se liší, shromáždili jsme je a vytvořili těchto 30 nejlepší filmy 2022 podle našeho názoru na YTfilmy.cz.

Ambulance film 2022
30
SLEDOVAT VIDEO

Ambulance (2022)

Ambulance

6.1 Akční filmy Krimi

V Ambulance chystá charismatický Danny největší bankovní loupež v dějinách LA a potřebuje spojenectví. Will, válečný veterán, přistoupí na nebezpečnou spolupráci, protože potřebuje peníze na operaci své ženy. I když cítí, že to smrdí průšvihem, je v bezvýchodné situaci ochoten riskovat.

Rakeťák film 2022
29
SLEDOVAT VIDEO

Rakeťák (2022)

Lightyear

6.1 Animované filmy Dobrodružné filmy

Ve filmu Rakeťák průzkumná loď zamíří na planetu T’Kani Prime, která slibuje bohatství, avšak plná je neznámých výzev, včetně agresivních lián a obřích brouků.

Jurský svět: Nadvláda film 2022
28
SLEDOVAT VIDEO

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Jurassic World Dominion

5.6 Akční filmy Sci-fi

Film Jurský svět: Nadvláda - se odehrává čtyři roky po zániku ostrova Isla Nubar, původního domova oživlých jurských tvorů. Kontrolované i nekontrolované rozmnožování těchto tvorů vedlo k jejich nové přítomnosti v našem ekosystému, což změnilo hierarchii potravního řetězce.

Vstupenka do ráje film 2022
27
SLEDOVAT VIDEO

Vstupenka do ráje (2022)

Ticket to Paradise

6.1 Komedie Romantické filmy

V Vstupence do ráje - dcera na Bali oznámí, že se zamilovala a chystá se vdávat. Její rodiče, kteří prošli podobným dobrodružstvím, jsou připraveni letět a zjistit, zda je to dobrý nápad, či nikoli.

Fireheart film 2022
26
SLEDOVAT VIDEO

Fireheart (2022)

Fireheart

6.2 Animované filmy Dobrodružné filmy

Film Fireheart sleduje Georgiu, která se odmalička chtěla stát hasičkou jako její otec. V roce 1920 v New Yorku však ženy nemohly toto povolání vykonávat. Rozhodne se tedy převléknout za chlapce, přilepí si fúzy a pod jménem Joe se přihlásí do skupiny dobrovolných hasičů, kteří mají za úkol zastavit tajemného podpaľača.

Thor: Láska jako hrom film 2022
25
SLEDOVAT VIDEO

Thor: Láska jako hrom (2022)

Thor: Love and Thunder

6.2 Akční filmy Fantasy

Film Thor: Láska jako hrom - Thor hledá vnitřní mír, ale je přerušen galaktickým zabijákem Gorr the God Butcher, který chce zničit bohy. Thor se spojí s Valkýrou, Korgem a bývalou přítelkyní Jane Foster, která ovládá kladivo Mjolnir. Společně se vydávají zastavit Gorra a zachránit bohy.

Ježek Sonic 2 film 2022
24
SLEDOVAT VIDEO

Ježek Sonic 2 (2022)

Sonic the Hedgehog 2

6.5 Akční filmy Dobrodružné filmy

Film Ježek Sonic 2 ukazuje, že ježek Sonic po uvěznění Doktora Robotnika na Houbové planetě ztratil svého jediného opravdu schopného nepřítele. Přestože občas pomáhá policii v chytání gaunerů, jinak nemá kam vložit svou modrou energii, což stresuje jeho největšího kámoše, šerifa Toma.

Uncharted film 2022
23
SLEDOVAT VIDEO

Uncharted (2022)

Uncharted

6.3 Akční filmy Dobrodružné filmy

V Uncharted potomek slavného hledače pokladů, Nathan Drake, objeví stopu ke ztracené zlaté sošce z El Dorada. Jeho cesta však nabere zvrat, když se objeví nečekaní konkurenti.

To nic, drahá film 2022
22
SLEDOVAT VIDEO

To nic, drahá (2022)

Don't Worry Darling

6.3 Drama Thriller

Film To nic, drahá - je americký psychologický thriller režisérky Olivie Wilde, který sleduje Alici, ženu v domácnosti z 50. let, žijící v zdánlivě dokonalém vztahu. Brzy však začne pochybovat, že manželova okouzlující společnost může skrývat temná tajemství.

Zlouni film 2022
21
SLEDOVAT VIDEO

Zlouni (2022)

The Bad Guys

6.8 Animované filmy Dobrodružné filmy

Film Zlouni sleduje gang hrdinů, včetně Vlka, Hada, Tarantule, Piraňi a Žraloka, kteří se rozhodnou pro změnu. Původně zamýšlený plán na rychlý útěk mění první dobré skutky a objevují, že být dobrým může být překvapivě pozitivní.

20 populárnější filmy 2022. Najděte filmy na nejlepších filmových portálech nebo kinech.
Black Panther: Wakanda nechť žije film 2022
20
SLEDOVAT VIDEO

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Black Panther: Wakanda Forever

6.7 Akční filmy Dobrodružné filmy

Film Black Panther: Wakanda nechť žije - Po smrti krále T’Chally se Shuri, M’Baku, Okoye a Dora Milaje snaží ochránit Wakandu před vnějšími hrozbami. Spojí se s Nakii a Everettem Rossem, aby vytvořili nový svět pro království Wakanda, zatímco lidé zvládají novou kapitolu.

Invaze: Operace Mincemeat film 2022
19
SLEDOVAT VIDEO

Invaze: Operace Mincemeat (2022)

Operation Mincemeat

6.6 Drama Válečné filmy

Film Invaze: Operace Mincemeat - V roce 1943 spojenci plánují invazi do Francie. Film sleduje Operaci Mincemeat, kdy spojenci klamou Němce mrtvým tělem s falešnými dokumenty, aby je přesvědčili, že útok proběhne jinde než ve skutečnosti. Inspirace skutečnou událostí z druhé světové války.

Proměna film 2022
18
SLEDOVAT VIDEO

Proměna (2022)

Turning Red

7.0 Komedie Animované filmy

Film Proměna vypráví příběh třináctileté Mei Leeové, která se proměňuje v obří červenou pandu při silných emocích. Její starostlivá maminka Ming je pro ni zdrojem stresu. Mei se snaží zvládnout své proměny a zároveň najít cestu k porozumění s matkou.

Nene film 2022
17
SLEDOVAT VIDEO

Nene (2022)

Nope

6.8 Hororové filmy Sci-fi

Film Nene - Sotva předpokládaný klidný den změní smrt otcovce sourozenců Haywoodových. Bylo to UFO? Či jiné racionální vysvětlení? Nikdo neví. Situace na farmě se zhoršuje a amatérští ufologové pozorují oblohu, zatímco Haywoodovi hledí k zemi. Pravidla se zdají přestat platit.

Paní Harrisová jede do Paříže film 2022
16
SLEDOVAT VIDEO

Paní Harrisová jede do Paříže (2022)

Mrs. Harris Goes to Paris

7.1 Komedie Drama

Film Paní Harrisová jede do Paříže - Ada Harrisová, poklidná britská uklízečka, splní svůj sen a vyrazí do Paříže za šaty od Christiana Diora. S hromadou peněz a svou nezdolnou osobností dokáže překonat předsudky elitního světa módy a vyvolá zázraky nejen ve svém životě.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství film 2022
15
SLEDOVAT VIDEO

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

6.9 Fantasy Dobrodružné filmy

Ve filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství Marvel otevírá brány do paralelních světů, přivádějíce diváky na šílenou cestu se Doctor Strangeem a jeho spojenci, kteří čelí nebezpečím a záhadnému soupeři.

Černý telefon film 2022
14
SLEDOVAT VIDEO

Černý telefon (2022)

The Black Phone

6.9 Hororové filmy

Ve filmu Černý telefon - normálního třináctiletého chlapce Finneyho unese sadistický vrah a uvězní ve zvukotěsném sklepě. Když se objeví odpojený telefon, Finney zjistí, že s ním začínají komunikovat předchozí oběti tohoto unásce.

Seveřan film 2022
13
SLEDOVAT VIDEO

Seveřan (2022)

The Northman

7.0 Drama Dobrodružné filmy

Film Seveřan sleduje příběh Amletha, kdysi syna vikinského krále, který byl zrazen a osiřel tragickým způsobem. Teď, jako bezejmenný válečník, má jediný cíl: pomstít smrt svého otce a zničit ty, kteří mu vzali rodinu a budoucnost.

Kde zpívají raci film 2022
12
SLEDOVAT VIDEO

Kde zpívají raci (2022)

Where the Crawdads Sing

7.2 Drama Mysteriózní filmy

Ve filmu Kde zpívají raci - se kolem Kyu, osamělé a odmítané dívky, roznášely historky v Barkley Cove. Když se do jejího života vmísí dva přitažliví mladíci, začne objevovat nový svět. Avšak poté, co je jeden z nich nalezen mrtvý, komunita bez váhání obviňuje Kyu jako hlavní podezřelou.

Mimoni 2: Padouch přichází film 2022
11
SLEDOVAT VIDEO

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Minions: The Rise of Gru

6.5 Animované filmy Dobrodružné filmy

Film Mimoni 2: Padouch přichází - sleduje příběh Mimonů, kteří touží najít největšího padoucha. Narazí na malého chlapce jménem Gru, který vyrůstá s německou matkou. Tohle setkání zásadně změní Gruův život, a Mimonové začnou sloužit právě jemu.

10 nejlepší filmy 2022. Zjistěte, které to jsou, a podívejte se na ně na online filmových portálech.
DC Liga supermazlíčků film 2022
10
SLEDOVAT VIDEO

DC Liga supermazlíčků (2022)

DC League of Super-Pets

7.1 Akční filmy Animované filmy

Film DC Liga supermazlíčků - Krypto superpes musí přesvědčit smečku z útulku - ohaře, prase, želvu a veverku, aby použili své nové schopnosti a pomohli mu zachránit superhrdiny. Společně musí překonat překážky a ukázat, že i mazlíčci mohou být hrdinové.

Menu film 2022
9
SLEDOVAT VIDEO

Menu (2022)

The Menu

7.2 Hororové filmy Thriller

Film Menu - nás zavádí na exkluzivní večeři na pobřežním ostrově, kde šéfkuchař Julian Slowik připravuje dechberoucí degustační menu pro vybrané hosty. Během večera však začnou vycházet najevo tajemství jednotlivých účastníků, zatímco atmosféra postupně sílí, až vyvrcholí dramatickými událostmi a šokujícím finále.

Elvis film 2022
8
SLEDOVAT VIDEO

Elvis (2022)

Elvis

7.3 Životopisný filmy Hudba

Film Elvis sleduje komplexní vztah mezi Elvisem Presleym a Tomem Parkerem po dobu více než 20 let. Příběh mapuje Presleyho vzestup k slávě a jeho nevídaný úspěch, odrážejíc zároveň kulturní změny v Americe. Klíčovou postavou je Priscilla Presleyová, jedna z nejvýznamnějších a nejvlivnějších postav v životě Elvise.

Bullet Train film 2022
7
SLEDOVAT VIDEO

Bullet Train (2022)

Bullet Train

7.3 Akční filmy Thriller

Film Bullet Train sleduje Berušku, odhodlaného k mírumilovné práci po sérii komplikací. Při nejnovější misi v nejrychlejším vlaku světa se však osud nečekaně překříží s nebezpečnými protivníky.

Muž jménem Otto film 2022
6
SLEDOVAT VIDEO

Muž jménem Otto (2022)

A Man Called Otto

7.5 Komedie Drama

Film Muž jménem Otto - vypráví příběh Otta Andresona, jehož smysl života se po ztrátě manželky rozplynul. Setkání s mladou rodinou v sousedství, vedená Marisol, ho přiměje nahlížet na svět jinak a vytvoří neočekávané přátelství, které mu dává novou naději. Tento dojemný a vtipný příběh zdůrazňuje sílu neočekávaných vztahů.

Bod varu film 2022
5
SLEDOVAT VIDEO

Bod varu (2022)

Boiling Point

7.5 Drama Thriller

Film Bod varu - Šéfkuchař Andy je na pokraji kolapsu v nejrušnější směně před Vánoci. S příliš mnoha rezervacemi, kontrolou a návštěvou mentorova. Jednozáběrová jízda hektickým večerem v gastrobyznysu s famózním Stephenem Grahamem v hlavní roli. Stres restaurace je vystižený trefně a nabídne identifikaci pro všechny v podnikání.

The Batman film 2022
4
SLEDOVAT VIDEO

The Batman (2022)

The Batman

7.8 Drama Krimi

Film The Batman sleduje dva roky Batmanova působení na gothamských ulicích, kde šíří strach mezi zločinci. Když sériový vrah začne terorizovat elitu města, Batman se vrhá do podsvětí, kde odhaluje temné tajemství a navazuje nové vztahy. Jeho cílem je odhalit pachatele a stát se symbolem naděje pro Gotham City.

Kocour v botách: Poslední přání film 2022
3
SLEDOVAT VIDEO

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Puss in Boots: The Last Wish

7.8 Animované filmy Dobrodružné filmy

Film Kocour v botách: Poslední přání - Legendární Kocour v botách má jen jeden život a nežije si jím úplně opatrně. Poté, co zachrání město, zjistí, že má jen jeden život zbývající. Spolu se Zlatovláskou a novým kamarádem Psem hledá Hvězdu přání, která mu může obnovit životy.

Avatar: The Way of Water film 2022
2
SLEDOVAT VIDEO

Avatar: The Way of Water (2022)

Avatar: The Way of Water

7.6 Akční filmy Fantasy

Film Avatar: The Way of Water - Jake Sully a jeho rodina žijí na Pandoře, ale RDA plánuje invazi. Sully se spojí s partyzánskou skupinou, aby odrazil útočníky a ochránil domov Na'vi. Boj za svobodu a ochranu Pandoře pokračuje.

Top Gun: Maverick film 2022
1
SLEDOVAT VIDEO

Top Gun: Maverick (2022)

Top Gun: Maverick

8.3 Akční filmy Drama

Ve filmu Top Gun: Maverick se pilot Pete Maverick Mitchell, posedlý létáním, ocitá v armádě. Přes svou pověst rebelanta je skvělý pilot. Nabízí se mu role instruktora v elitním programu Top Gun, kde se bude podílet na přípravě stíhačů pro nesmírně náročný úkol, podobný tomu z kategorie Mission Impossible.

Nejlepší filmy 2022 jistě nezklamou ani ty nejnáročnější diváky, protože všechny nejoblíbenější filmové žánry jsou zastoupeny kvalitními filmy.

Další filmy roku 2022

Ne všechny filmy 2022 jsou ve filmovém žebříčku, takže tyto méně oblíbené filmy lze najít na tomto seznamu. To nutně neznamená, že tyto filmy jsou horší. Tyto filmy jsou však hodnoceny níže.

 • Smrt na Nilu film 2022
 • Kód 355 film 2022
 • Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství film 2022
 • Vřískot film 2022
 • Moonfall film 2022
 • Hotel Transylvánie: Transformánie film 2022
 • Morbius film 2022
 • Nesnesitelná tíha obrovského talentu film 2022
 • Silent Night film 2022
 • After: Pouto film 2022
 • Black Adam film 2022
 • Šoumen krokodýl film 2022
 • Amsterdam film 2022
 • Oddanost film 2022
 • Sirotek: První oběť film 2022
 • The Harbinger film 2022
 • Poker Face film 2022
 • Šílená noc film 2022
 • M3GAN film 2022
 • Válečnice film 2022