Rychle a zběsile

Rychle a zběsile je úspěšná filmová franšíza, která začala prvním filmem v roce 2001. Zaměřuje se na nelegální pouliční závody, loupeže a rodinu, ale zahrnuje i prvky špionáže a mezinárodního zločinu. Dominic Toretto a jeho tým přátel prožívají nebezpečná a adrenalinová dobrodružství po celém světě.

Online filmy Rychle a zběsile - jsou a byly promítány v kinech po celém světě. Filmy této franšízy si bezpochyby získávají okamžité sympatie publika. Aktuálně je možné všechny díly filmů zhlédnout na nejpopulárnějších českých online filmových portálech v češtině.

Rychle a zběsile filmy

Série Rychle a zběsile je oblíbená právě kvůli svým vzrušujícím scénám ve vysokorychlostních autech, ohromujícím kaskadérským kouskům a nepředstavitelným dobrodružstvím. Filmy jsou známé velkolepými scénami, které vzdorují fyzickým limitům a provádějí velkolepé akční detaily, jako jsou auta vyjíždějící z letadel a ambiciózní skoky z mrakodrapů. Tento vzrušující styl uchvátil miliony diváků po celém světě.

Tato filmová série má rodinné téma, které spojuje postavy dohromady a vytváří silná pouta loajality a přátelství. Tento emocionální aspekt přitahuje diváky a je jedním z důvodů, proč se franšíza stala tak populární a nadále přitahuje nové a věrné fanoušky po celém světě. Umožňuje divákům cítit se jako součást velké rodiny a vcítit se do postav, které bojují s zásadními výzvami a čelí hrozbám.

Rychle a zběsile 10 film 2023 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile 10 Fast X
(2023)
Rychle a zběsile 9 film 2021 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile 9 F9: The Fast Saga
(2021)
Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw film 2019 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
(2019)
Rychle a zběsile 8 film 2017 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile 8 The Fate of the Furious
(2017)
Rychle a zběsile 7 film 2015 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile 7 Furious 7
(2015)
Rychle a zběsile 6 film 2013 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile 6 Fast & Furious 6
(2013)
Rychle a zběsile 5 film 2011 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile 5 Fast Five
(2011)
Rychle a zběsile 4 film 2009 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile 4 Fast & Furious
(2009)
Rychle a zběsile: Tokijská jízda film 2006 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile: Tokijská jízda The Fast and the Furious: Tokyo Drift
(2006)
Rychle a zběsile 2 film 2003 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile 2 2 Fast 2 Furious
(2003)
Rychle a zběsile film 2001 SLEDOVAT VIDEO Rychle a zběsile The Fast and the Furious
(2001)

Rychle a zběsile je největší franšíza Universal Pictures a sedmá nejvýdělečnější filmová franšíza s celkovým výdělkem přes 7 miliard dolarů. První týden Rychle a zběsile 10 překonal všechna očekávání a dosáhl více než 318 milionů $.

Zajímavá fakta o filmu Rychle a zběsile

Několik Rychle a zběsile herců je v reálném životě závislých na autě

Paul Walker nebyl jediným automobilovým nadšencem mezi rychle a zběsile. Michelle Rodriguez vlastní Ferrari 488 GTB a Ford Mustang Mach 1, zatímco Ludacris si svou Acura Legend z roku 1993 váží více než 20 let a dokonce ji profesionálně restauruje.

Příběh pochází z článku v časopise

Série Fast & Furious se zrodila z článku časopisu VIBE v roce 1998 s názvem „Racer X“, který podrobně popisuje newyorské pouliční závodníky během vzestupu japonského ladění.

Kulturní dopad

Film, který debutoval v roce 2001, zavedl mnohé do importního tuningu, podnítil vlnu upravených sportovních vozů v Severní Americe a inspiroval novou generaci nadšenců.

Několik rychle a zběsile herců se objevilo v jiných filmech o autech

Herci z franšízy našli role v jiných filmech o autech. Jason Statham hrál ve filmu Kurýr, Michael Rooker ve Bouřlivé dny a Charlize Theron ve filmech Šílený Max: Zběsilá cesta a Loupež po italsku.

20+ let stará franšíza

Tato franšíza, nyní stará více než dvě desetiletí, začala v roce 2001 filmem Rychle a zběsile, který od té doby utváří trend autofólií.

Po Rychle a zběsile 3 se franšíza téměř uzavřela

Po filmu Rychle a zběsile: Tokyo Drift se filmy potýkaly s nejistotou, ale návrat původních členů obsazení ve Rychle a zběsile 4 to oživil a přetvořil franšízu.

První film způsobil prudký nárůst pouličních závodů

Vydání původního filmu v roce 2001 vedlo k nárůstu pouličních závodů. I dnes přetrvávají policejní zásahy proti nelegálnímu závodění.