Vanoční filmy

Vánoce jsou jedním z nejočekávanějších svátků v roce, který je ovlivněn mnoha různými tradicemi a činnostmi. Zdobení vánočních stromků, pečení perníčků, shánění dárků a vítání hostů. Od všeho si odpočinout, to je potřeba udělat před prázdninami. Vánoční filmy jsou nedílnou součástí trávení času s rodinou a odpočinku.

Abyste se v zasněžených a nejchladnějších dnech zimy nenudili, shromáždili jsme ty nejlepší romantické vanocni filmy, které všichni dobře známe. Většina z nich je každoročně vysílána na jednom z lotyšských televizních kanálů nebo je široce dostupná na různých online filmových portálech.

Oblíbenými filmy v této době jsou vánoční komedie nebo běžné komedie a samozřejmě kreslené filmy. Vánoce jsou pro děti často po narozeninách druhým nejočekávanějším svátkem. Sladkosti a spousta kreslených filmů na televizních obrazovkách je v těchto dlouhých prázdninách idylka. Obecně se rodiče nemusí obávat nevhodných filmů pro mladší děti, protože jsou většinou vhodné pro celou rodinu.

Paradoxně během Vánoc a Silvestra vykrystalizovalo několik starších filmů, bez kterých si tento svátek nelze představit, jako Sám doma nebo Srdce z ledu. Jejich uznání v průběhu let nepřekonal žádný nedávný film a jejich sledování se stalo tradicí, i když události filmů již zná každý.

Top z nejsledovanějších a nejlepších vánočních filmů

Vánoční filmy online

Nejlepší filmy se vytvářejí na základě hodnocení a recenzí různých internetových stránek s filmy. Tento výběr vánočních a novoročních filmů a animací je určen pro dospělé i děti, aby společně strávili tento kouzelný zimní čas. Sledujte nejoblíbenější vanocni filmy online 2024 podle našeho názoru YTfilmy.cz vytvořili top a získali spoustu pozitivních emocí.

Všude dobře, sám doma nejlíp film 2021
37
SLEDOVAT VIDEO

Všude dobře, sám doma nejlíp (2021)

Home Sweet Home Alone

3.6 Komedie Rodinné filmy

Ve filmu Všude dobře, sám doma nejlíp - malý Max zůstane sám doma, když rodina odjede na dovolenou do Japonska. Když se lupiči pokusí ukrást rodinné dědictví, Max se rozhodne za každou cenu chránit svůj domov a zahájí boj proti lupičům s vtipem a důvtipem.

Santa Claus 3: Úniková klauzule film 2006
36
SLEDOVAT VIDEO

Santa Claus 3: Úniková klauzule (2006)

The Santa Clause 3: The Escape Clause

4.8 Komedie Vánoční filmy

Ve filmu Santa Claus 3: Úniková klauzule - Scott Calvin, známý jako Santa Claus, a jeho těhotná manželka Carol touží po přítomnosti její rodiny. Scott pozve Caroliny rodiče na Severní pól. Ale závistivý Jack Frost, který chce zastínit Santa Clause, předstírá nesváry a může ohrozit Vánoce.

Všade samé zvončeky 2 film 2014
35
SLEDOVAT VIDEO

Všade samé zvončeky 2 (2014)

Jingle All the Way 2

3.8 Komedie Rodinné filmy

Ve filmu Všade samé zvončeky 2 - dva tátové soupeří o titul nejlepšího otce, snaží se udělat Vánoce nezapomenutelnými, a to s vědomím, že v této doby je nejžádanější hračkou medvěd Harrison, který je vyprodaný a nedostupný.

Santa je úchyl 2 film 2016
34
SLEDOVAT VIDEO

Santa je úchyl 2 (2016)

Bad Santa 2

5.6 Komedie Krimi

V pokračování filmu Santa je úchyl 2 - zbědovaný Willie obléká santovský kostým a s bývalým kolegou Markusem se rozhodne vykrást centrálu podezřelé chicagské charity během Vánoc. Willie se stále potýká s osobními démony a alkoholismem, ale znovu brání špatné úmysly ve svém vlastním nezvyklém stylu.

Sám doma 3 film 1997
33
SLEDOVAT VIDEO

Sám doma 3 (1997)

Home Alone 3

4.6 Komedie Rodinné filmy

V Sám doma 3 se osmiletý Alex stane klíčovou postavou, když nesprávně odnese tašku s ukradeným raketovým čipem, který mezinárodní zločinec Beaupre touží získat. S dalekohledem pozoruje podezřelé osoby na letišti, ačkoli je nemocný. Paní Hessová má nevědomky klíčovou položku v cestovní tašce.

Louskáček ve 3D film 2010
32
SLEDOVAT VIDEO

Louskáček ve 3D (2010)

The Nutcracker: The Untold Story

4.1 Muzikál Vánoční filmy

V Louskáček ve 3D strýček Albert daruje Mary panáčka Louskáčka, který je zakletým princem. Společně se vydávají na magickou cestu do jiné dimenze, kde se hračky stávají lidskými postavami a všechno je zdánlivě desetkrát větší.

Pařba o Vánocích film 2016
31
SLEDOVAT VIDEO

Pařba o Vánocích (2016)

Office Christmas Party

5.9 Komedie Vánoční filmy

V Pařba o Vánocích - vedoucí pobočky uspořádá vánoční večírek, aby zachránil svoji pobočku před zavřením. Avšak večírek postupně vychází z rukou a stává se zábavným chaosem, kdy se jeho původní záměr zcela ztratí.

Přežít Vánoce film 2004
30
SLEDOVAT VIDEO

Přežít Vánoce (2004)

Surviving Christmas

5.4 Komedie Romantické filmy

V Přežít Vánoce - Drew, osamělý muž, nabízí Valcosovým rodině nevšední dovolenou. Jeho nekompromisní požadavky však promění jejich klidné Vánoce v noční můru.

Holka z města film 2009
29
SLEDOVAT VIDEO

Holka z města (2009)

New in Town

5.7 Komedie Romantické filmy

V Holka z města - Lucy Hillová, ambiciózní manažerka z Miami, přijímá neznámý úkol restrukturalizace továrny. Co začíná jako obvyklá práce, se brzy mění v životní zkušenost, která zásadně ovlivní její pohled na svět.

Louskáček a čtyři říše film 2018
28
SLEDOVAT VIDEO

Louskáček a čtyři říše (2018)

The Nutcracker and the Four Realms

5.6 Rodinné filmy Dobrodružné filmy

Film Louskáček a čtyři říše - vypráví o Kláře, která hledá klíč k dárku od matky. Klíč ji zavede do fantastického paralelního světa, kde se spojí s vojákem a louskáčkem Filipem, aby čelili myším a vládcům tří říší.

Vánoce naruby film 2004
27
SLEDOVAT VIDEO

Vánoce naruby (2004)

Christmas with the Kranks

5.4 Komedie Rodinné filmy

Film Vánoce naruby - sleduje Luthera a Noru Krankovy, kteří se rozhodnou vyhnout tradičním Vánocům a odjet na dovolenou. Jejich plány se však komplikují, když dcera Blair oznamuje, že přivede snoubence na Štědrý den. Krankovi mají 12 hodin na uspořádání improvizovaných Vánoc pro sousedy a nového příchozího.

Budiž světlo film 2006
26
SLEDOVAT VIDEO

Budiž světlo (2006)

Deck the Halls

5.0 Vánoční filmy Komedie

Film Budiž světlo - sleduje rivalitu sousedů, Buddyho Halla a Steva Finche, o nejlepší vánoční výzdobu. Buddy je odhodlán překonat Steva a ozdobit svůj dům tak, aby byl vidět z vesmíru. Tato komedie nabízí zábavu pro celou rodinu a přináší dávku vánočního smíchu a kouzla.

Matky na tahu o Vánocích film 2017
25
SLEDOVAT VIDEO

Matky na tahu o Vánocích (2017)

A Bad Moms Christmas

5.6 Akční filmy Dobrodružné filmy

Film Matky na tahu o Vánocích - zachycuje, jak tři rebelující matky, unavené neustálým úklidem a přípravami, se rozhodnou tentokrát samy si Vánoce užít. To však zkomplikují jejich vlastní matky, které mají jiné představy o ideálních svátcích. To vede k humorným situacím a konfrontaci mezi generacemi.

Milostná past film 2021
24
SLEDOVAT VIDEO

Milostná past (2021)

Love Hard

6.3 Komedie Romantické filmy

Film Milostná past - vypráví příběh novinářky z Los Angeles, která se vydá na cestu na druhý konec Ameriky, aby se setkala s mužem, který jí zaujal na seznamovací aplikaci. Při svém příjezdu však zjistí, že ji místo očekávaného muže čeká někdo úplně jiný.

Yeti: Ledové dobrodružství film 2018
23
SLEDOVAT VIDEO

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Smallfoot

6.6 Animované filmy Rodinné filmy

Film Yeti: Ledové dobrodružství - je animovaným dobrodružstvím pro diváky všech věkových kategorií. Tento příběh, odlišný od legendy o yeti, sleduje mladého yetiho jménem Migo, který objevuje svět pidinožek - lidí s malými nohama. Film nabízí veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí.

Sváteční rande film 2020
22
SLEDOVAT VIDEO

Sváteční rande (2020)

Holidate

6.1 Komedie Romantické filmy

Film Sváteční rande - sleduje dvě nezadané osoby, které jsou unavené z osamělosti během svátků. Uzavřou dohodu, že budou navzájem doprovázet na různých oslavách. Avšak během těchto událostí se mezi nimi rozhoří vášeň a láska.

Ctvery vánoce film 2008
21
SLEDOVAT VIDEO

Ctvery vánoce (2008)

Four Christmases

5.7 Vánoční filmy Romantické filmy

Film Ctvery vánoce - sleduje Kate a Brada, kteří tráví každé Vánoce na exotických dovolených. Letos však zrušení letu kvůli mlze donutí oba strávit svátky s rodinou, kterou se rozhodli vyhýbat. To vede k chaotickým a komickým situacím.

20 nejlepší vánoční filmy - podle hodnocení a zhlédnutí různých portálů kin.
Rolničky, kam se podíváš film 1996
20
SLEDOVAT VIDEO

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Jingle All the Way

5.7 Vánoční filmy Komedie

Film Rolničky, kam se podíváš - nás zavede do vánočního světa, kde otci Howardovi, hráči Arnoldovi Schwarzeneggerovi, utíká čas při hledání vytoužené vánoční hračky Turbomana pro svého syna. Smečka rivalů a komických situací vede k závěrečné vánoční bitvě. Vše s jedním cílem - získat hračku.

Šťastný Nový rok film 2011
19
SLEDOVAT VIDEO

Šťastný Nový rok (2011)

New Year's Eve

5.6 Komedie Romantické filmy

Film Šťastný Nový rok - nás zavádí na Times Square v New Yorku na Silvestra, kde viceprezidentka Times Square Alliance, Claire Morganová, touží po hladkém průběhu slavností. Nicméně poslední den v roce přinese nečekané komplikace, které změní osudy několika lidí na dožitou noc nového roku.

Last Christmas film 2019
18
SLEDOVAT VIDEO

Last Christmas (2019)

Last Christmas

6.5 Drama Vánoční filmy

Film Last Christmas sleduje život mladé ženy, která se zdánlivě neumí vyrovnat se svými problémy, včetně rodinných konfliktů, osobní nejistoty a problémů v partnerských vztazích. Její práce v obchodě s vánočními potřebami jí dodává asexuální image. To všechno se mění, když potká zvláštního muže.

Grinch film 2000
17
SLEDOVAT VIDEO

Grinch (2000)

How the Grinch Stole Christmas

6.3 Rodinné filmy Fantasy

Film Grinch vypráví o zeleném chlupáči, který žije na vrcholu hory nad vesnicí Kdovice. Během vánočního období Grinch plánuje ukrást všechny dárky a ozdoby vesničanům a tak ukončit Vánoce jednou provždy.

Polární expres film 2004
16
SLEDOVAT VIDEO

Polární expres (2004)

The Polar Express

6.6 Vánoční filmy Animované filmy

V filmu Polární expres se děj odehrává o Štědrém večeru, kdy se začne neuvěřitelné dobrodružství. Hlavní postavy projíždějí horskými stezkami, kloužou po ledových pláních a překonávají vysoké mosty. Na palubě vlaku čekají horká čokoláda a nečekaná dobrodružství.

Vánocní koleda film 2009
15
SLEDOVAT VIDEO

Vánocní koleda (2009)

A Christmas Carol

6.8 Rodinné filmy Animované filmy

Film Vánoční koleda - sleduje příběh Ebenezera Scrooge, starého lichváře, který nenávidí Vánoce. Během noci ho navštíví tři duchové, kteří ho konfrontují s jeho sobectvím a ukazují mu důsledky jeho chování. Tato zkušenost ho mění a přivede k proměně na lepšího člověka.

Doba ledová 2: Obleva film 2006
14
SLEDOVAT VIDEO

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Ice Age: The Meltdown

6.8 Animované filmy Dobrodružné filmy

Film Doba ledová 2: Obleva - sleduje dobrodružství mamuta Many, lenocha Sida a tygra Diega, kteří se vydávají na záchrannou misi, když hrozí, že ledový svět, ve kterém žijí, se rozpustí. Každý z nich se potýká s vlastními strachy a problémy, a jejich cesta je plná vtipných situací a dobrodružství.

Táta je doma 2 film 2017
13
SLEDOVAT VIDEO

Táta je doma 2 (2017)

Daddy's Home 2

6.0 Komedie Vánoční filmy

Film Táta je doma 2 sleduje Dustyho a Brada, kteří se stali kamarády. Plánují strávit společně Vánoce s celou rozšířenou rodinou, včetně manželek, dětí a jejich otců. Plán je však narušen, když se na svátky objeví jejich otcové, což způsobí řadu komických situací a konfliktů.

Ledové království 2 film 2019
12
SLEDOVAT VIDEO

Ledové království 2 (2019)

Frozen II

6.8 Muzikál Animované filmy

Film Ledové království 2 sleduje Elinu cestu, kdy se snaží porozumět původu svých mrazivých schopností. S pomocí Anny, Kristoffa, Olafa a Svena se vydává na nebezpečnou cestu, která může ohrozit její království. Film zkoumá její vztah ke svým mrazivým schopnostem a otázku, zda jsou pro svět dobro či zlo.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku film 1992
11
SLEDOVAT VIDEO

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Home Alone 2: Lost in New York

6.8 Komedie Rodinné filmy

Film Sám doma 2: Ztracen v New Yorku - sleduje Kevina McCallistera, který se ztratí v New Yorku během vánoční dovolené. Zatímco rodina letí do Floridy, Kevin si užívá luxusního života v hotelu. Kate a Peter McCallister brzy zjistí, že Kevin není s nimi, a začnou ho hledat.

Top 10 vánoční filmy 2024. Zjistěte, které to jsou, sledujte je na online filmových portálech.
Vánocní skrítek film 2003
10
SLEDOVAT VIDEO

Vánocní skrítek (2003)

Elf

7.1 Vánoční filmy Komedie

Film Vánoční skřítek - sleduje Buddyho, který objeví, že je člověk žijící u skřítků na Severním pólu. Když se dozví o svém pravém otci, opustí říši elfů a vydá se do New Yorku hledat svou rodinu. Tato neobvyklá bytost, která vypadá jako skřítek, se snaží zapadnout do lidského světa a přinést vánoční radost všude kolem.

Santa je úchyl! film 2003
9
SLEDOVAT VIDEO

Santa je úchyl! (2003)

Bad Santa

7.1 Komedie Drama

Film Santa je úchyl! sleduje Williho a Marcuse, zločince, kteří se převlékají za Santa a jeho elfa, aby okrádali nákupní centra. Jejich plány se změní, když potkají osmiletého chlapce, který se snaží ukázat jim skutečný význam Vánoc. Tato setkání je zavedou na nečekanou cestu přeměny a změny jejich pohledu na svět.

Grinch film 2018
8
SLEDOVAT VIDEO

Grinch (2018)

The Grinch

6.4 Animované filmy Vánoční filmy

Film Grinch vypráví o Grinchovi, zeleném stvůřci, který nenávidí Vánoce a jehož samota na vrcholu hory kontrastuje s nadšením obyvatel vesničky Kdosice. Grinch si vede pohodlný život a odmítá oslavovat svátky. Když ho však přimějí, aby se zapojil do vánočních oslav, začne měnit svůj postoj k Vánocům.

Klaus film 2019
7
SLEDOVAT VIDEO

Klaus (2019)

Klaus

8.2 Vánoční filmy Dobrodružné filmy

Film Klaus vypráví příběh o mladém poštáři, který vytvořil neobvyklé přátelství se samotářským výrobcem hraček. Toto přátelství později přispěje k vzniku legendy o Santa Clausovi.

Doba ledová film 2002
6
SLEDOVAT VIDEO

Doba ledová (2002)

Ice Age

7.5 Rodinné filmy Animované filmy

Film Doba ledová - sleduje lenocha Sida, který se po zaspání migrace snaží dohonit ostatní. Potká nosorožce Franka s Carlem, kteří ho pronásledují kvůli snědené pampelišce. Při útěku Sid narazí na mamuta Manfreda, který ho zachrání před nosorožci. Sid se rozhodne jít s Manfredem na sever, místo na jih s ostatními.

Láska nebeská film 2003
5
SLEDOVAT VIDEO

Láska nebeská (2003)

Love Actually

7.6 Komedie Romantické filmy

Film Láska nebeská - je úspěšný romantický snímek s hvězdným obsazením a skvělou hudbou. Zábavným způsobem představuje různé aspekty lásky během vánočního období, sledujíce vztahy mezi partnery, rodinou a umělci. Film zkoumá deset různých podob lásky, od citových vzplanutí po chladnutí.

Ledové království film 2013
4
SLEDOVAT VIDEO

Ledové království (2013)

Frozen

7.4 Rodinné filmy Dobrodružné filmy

Film Ledové království - vypráví příběh odvážné Anny, která se vydává na dobrodružnou cestu, aby zachránila své království Arendelle od věčné zimy. S Kristoffem, horalem, a věrným sobem Svenem hledá svou sestru Elsu, která má ledová kouzla. Během cesty se potkávají s trolly a sněhulákem Olafem.

Velká vánocní jízda film 2011
3
SLEDOVAT VIDEO

Velká vánocní jízda (2011)

Arthur Christmas

7.1 Animované filmy Vánoční filmy

Film Velká vánocní jízda - odhaluje, jak Santa dokáže dodat dárky během jedné noci díky své moderní základně pod Severním pólem. Příběh se soustředí na Santova nejmladšího syna Arthura, který se stává nečekaným hrdinou v situaci, kdy rodina a výrobní proces selžou.

Prázdniny film 2006
2
SLEDOVAT VIDEO

Prázdniny (2006)

The Holiday

6.9 Romantické filmy Komedie

Ve filmu Prázdniny, režisérka Amanda a londýnská novinářka Iris, které se utíkají před problémy v lásce, vymění své domovy na vánoční dovolené. Amanda cestuje do anglického venkova a Iris odjíždí do Ameriky. Toto kruhové výměnné dobrodružství přinese oběma ženám nečekané zážitky a nové výzvy přes Vánoce.

Sám doma film 1990
1
SLEDOVAT VIDEO

Sám doma (1990)

Home Alone

7.7 Rodinné filmy Komedie

Ve filmu Sám doma - se osmiletý Kevin McCallister stane hrdinou, když jeho rodina na dovolenou zapomene nechat ho doma. Kevin musí samostatně čelit dvěma lupičům, kteří se pokoušejí vyloupit jejich dům. Kevin brání domov vytvořením vlastních pastí, což je jeho jediná obrana v boji proti zloduchům.

Nejlepší vánoční filmy rozhodně nezklamou ani ty nejnáročnější diváky.

Podívejte se na nejlepší vánoční a novoroční filmy ve video verzi:

Podívejte se také na další videa na našem účtu YouTube: YTfilmy